Канал "Україна"

"З Україною у сердці"

Іспанія розгорнула РЛС в Румунії в рамках місії НАТО

Іспанія розгорнула РЛС в Румунії в рамках місії НАТО

Збройні сили Іспанії розгорнули на території Румунії радіолокаційну станцію (РЛС) дальнього виявлення в рамках місії НАТО з посилення східного флангу.

Про це повідомляє офіційна сторінка Міністерства оборони Іспанії.

Радіолокаційна станція була розгорнута підрозділом Повітряних сил Іспанії у румунському місті Калао.

Розгорнута РЛС моделі LTR-25 використовується для дальнього виявлення повітряних цілей та проведення розвідки.

Дальність виявлення повітряних цілей складає понад 450 км, а поєднання радара з загальною системою протиповітряної оборони НАТО дозволяє передавати координати цілей розрахункам протиповітряної оборони.

Радар працює у L-діапазоні, а сама антенна решітка є фазованою, що дозволяє здійснювати якісне сканування повітряного простору.

Радар був розроблений іспанською компанією Lanza, яка є піонером у розробці радіолокаційних станцій як для кораблів, так і для оглядових наземних та повітряних типів.

Радар є доволі компактним, оскільки його транспортування можливе з залученням двох вантажівок, а його габарити дозволяють транспортувати його літаками C-130.

Окрім цього, Німеччина розгорне два комплекси протиповітряної оборони Patriot у Польщі для захисту логістичного центру міжнародної військової допомоги Україні.

Два комплекси MIM-104 Patriot і 200 солдатів Бундесверу будуть розгорнуті в Польщі приблизно на шість місяців, з кінця січня 2025 року.

Раніше «Канал “Україна”» повідомляв, що армія Сербії отримала на озброєння новітні французькі багатоцільові радари GM400 та GM200.

Всього Сербія замовила чотири станції GM400, які разом з радарною станцією середньої дальності GM200 та станціями GM60 і GS40, забезпечать повне радіолокаційне покриття території Сербії.

РЛС GM-400 була розроблена фахівцями французької компанії Thales у 2007 році та забезпечує дальність виявлення повітряних цілей до 470 км у стандартній версії та до 515 км у версії «Альфа».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *