На озброєнні українських рейнджерів помітили легкий тактичний автомобіль Flyer 72-LD, що може транспортуватися гелікоптером Ми-8.
Відео з новою машиною було оприлюднила пресслужба 6-го полку рейнджерів Сил спеціальних операцій ЗСУ.
Серед бронемашин MaxxPro, Kirpi, а також бойової машини піхоти 6-го полку було помічено надлегкий тактичний автомобіль Flyer 72-LD, що був розроблений для американської армії за програмою Ultra Light Combat Vehicle.
Про поставки цих автомобілів раніше не повідомляли в офіційній звітності військової допомоги США, проте вона могла надійти разом з іншою технікою класифікованою як спеціалізоване обладнання для ведення нерегулярних боїв і розвідки.
F72-LD був розроблений як високомобільна авіадесантна машина, що могла б транспортуватися гелікоптером UH-60 Black Hawk, мала б високу мобільність та можливість перевозити до дев’яти членів екіпажу.
З огляду на ці вимоги машина важить усього 2,272 тонн та може перевозити з собою ще стільки ж, досягаючи максимальної маси 4,5 тонни. Це можуть бути вантажі або десант: у машині пропрацьовано різні схеми розміщення екіпажу таким чином, щоб можна було транспортувати до п’яти тяжкопоранених бійців.
Окрім корисного вантажу, машина додатково може комплектуватися навісними модулями бронювання у найбільш критичних проєкціях напроти екіпажу, що забезпечує локальний балістичний захист за першим рівнем STANAG 4569. Вона також має п’ять точок кріплення для кулеметів типу M240, а також місце встановлення станка для великокаліберного кулемета М2 на даху.
Ключовою характеристикою машини разом із високою маневреністю є можливість транспортування гелікоптером. На зовнішній підвісці Flyer 72-LD можуть нести UH-60, CH-53, а в середині фюзеляжу — CH-47 Сhinook.
Український офіцер армійської авіації та пілот Ми-8 розповів «Мілітарному», що завдяки малій вазі та габаритам цей автомобіль можуть підняти у повітря і українські гелікоптери Ми-8. Проте така операція є одним із найскладніших елементів авіаційних робіт та потребує серйозної підготовки.
«З вертольотами у нас особливих проблем немає: за бажання їх можна виділити для виконання завдання. Підготовлений льотний склад обмежений, але в достатній кількості також є, особливо мобілізовані цивільні пілоти, для яких роботи з вантажами на підвісці — їхній хліб.
До вантажу особливих вимог, насправді, не дуже багато. Його вага повинна відповідати не лише максимальному значенню (від 3000 до 5000 кг) залежно від системи підвіски, а й завданню на політ, тому що кожен зайвий кілограм ваги — це кілограм пального, якого вам не вистачить для того, щоб доставити вантаж до місця призначення», — розповідає пілот.
Проте для виконання такої задачі, окрім гелікоптера та його екіпажу, потрібна також навчена команда наземного персоналу, яка зможе забезпечити завантаження авіадесантної техніки. Це необов’язково мають бути аеродромні фахівці — відповідних навичок можна навчити екіпаж авіадесантної техніки.
Втім, десантні операції часто є дуже ризикованими, оскільки під час висадки та вивантаження техніки десант і гелікоптер опиняються у вкрай вразливому становищі щодо ворожої артилерії та дронів. Тому застосування рейнджерів для таких задач є малоймовірним.
«Якщо ви можете щось доставити по землі, це краще за все робити саме по землі, а до вертольотів звертатися лише у тих випадках, коли іншої можливості не існує (доставка майна через водні перешкоди, наприклад, без можливості наведення понтонних переправ», — зазначив український льотчик.
Раніше «Канал Україна» повідомляв, що Україна стане першою країною — експлуатантом німецьких авіадесантних тактичних машин Caracal від Rheinmetall.
Залишити відповідь