Російський “Уралвагонзавод” виготовив перший танк Т-90М «Прорыв» з комплексом активного захисту «Арена-М», який здатен перехоплювати керовані ракети та інші загрози.
Відео з новою бойовою машиною було оприлюднене на сторінці корпорації.
Комплекс «Арена-М» призначений для перехоплення у ближній зоні навколо себе ракет та інших протитанкових боєприпасів шляхом їх фізичного знищення.
Він складається з радіолокаційних станцій, що контролюють простір навколо танка. Після успішного виявлення комплекс відстрілює контрбоєприпас, котрий уражає загрозу вузьконаправленим потоком важких уламків.
На стоп-кадрі видно, що через інтеграцію елементів комплексу у простір за фальш-бортами приховані мортири димових гранатометів було перенесено у видкриту установку на даху башти.
Розміщена на танку «Арена-М» складається з шести радіолокаційних станцій, які контролюють простір навколо бойової машини та сповіщають бортовий комп’ютер про появу ракет або інших типових загроз у зоні огляду.
Радари перекривають сектори у лобовій, бортовій та кормовій проекціях. У той же час верхня напівсфера залишилась “сліпою” до атак у дах башти. Останнє є стандартним сценарієм роботи протитанкових ракет Javelin та ударних безпілотників.
Також за фальш-бортами мають бути розміщені пускові шахти з готовими до запуску контрбоєприпасами. На відео їх погано видно, втім згідно з патентною документацією їх кількість може сягати 14 одиниць.
Для належної роботи «Арена» потребує відкритого простору навколо машини та над нею, тому на танк не можна буде встановити вже традиційні для російської армії антидронові надбудови. Втім, у цьому може відпасти потреба якщо інтегрований комплекс був адаптований для перехоплення дронів.
Минулого року генеральний конструктор російського «Конструкторского бюро приборостроения» Валерій Кашин заявив, що його відомство працює над адаптацією «Арени-М» для перехоплення ударних безпілотників.
«Комплекс активного захисту, призначений для захисту від протитанкових засобів, подано на кваліфікаційні випробування. Одночасно ми удосконалюємо комплекс для захисту від баражуючих дронів», — сказав він.
Детальніше про історію розробки, конструкцію, сильні та слабкі сторони цієї системи можна прочитати у статті «Чи зможе “Арена” захистити російські танки?».
Залишити відповідь